Den koně 2013

7. 05. 2013 - Články -> Array

Datum: 1.6. 2013, od 9.30 hod.

Místo konání: Lomnice nad Popelkou, Tyršův park a dětské hřiště v centru města

Pořadatelé: Liberecký kraj, Regionální agrární rada Libereckého kraje, Město Lomnice nad Popelkou

V Lomnici nad Popelkou bude připraven již devátý ročník společenské akce pro všechny věkové kategorie. Program nabídne vyžití celým rodinám. Pro děti budou připraveny projížďky na koních v sedle i kočáře, soutěže, tvůrčí dílničky i dětské atrakce. Celodenní akce bude doplněna stylovým hudebním doprovodem.

Den začíná slavnostním průvodem všech účastníků, koně ve spřežení i pod sedlem za doprovodu hudby. Průvod se řadí V Tyršově parku, prochází pivovarskou ulicí a poté podél lomnického zámku do Husova náměstí, které celé obejde a míří Poděbradovou ul. k dětskému hřišti, kde se odehrává hlavní program.
Při slavnostním nástupu jsou všichni účastníci uvítáni starostou města významnými představiteli Libereckého kraje, případně vzácnými hosty. Po slavnostním úvodu začínají jednotlivá vystoupení účastníků s komentářem vlastním nebo prostřednictvím moderátora akce. Jednotlivá vystoupení mají časový prostor max. 20 minut a takto nabytý program trvá bez přestávky do 13 hodiny. Poté je prostor rychle přestaven a na drezurní obdélník a začíná oblastní přebor v drezuře. Celkem se během dne v Lomnici nad Popelkou objeví kolem 80 koní nejrůznějších plemen.

Na této akci se nevybírá žádné vstupné, občerstvení je dostatek a určitě si na své přijdou zejména děti s bohatým doprovodným programem. Takže doufáme ve vaši bohatou účast.

Předběžný program 9. ročníku zde.


Více zde: http://denkone.webnode.cz/