No.10: JS LK . . . . . Hejnice - Dvůr Hlaváč

Webové stránky stezky www Délka trasykm
 

Seznam stanic na stezce

Jméno staniceSlužby poskytované na stanici(informace po přejetí kursorem nad ikonkou)
Dvůr HlaváčÚvazištěBoxyVolná stájKrytá jízdárnaKruhová ohradaSprchování koníPlavení koníV místě jsou ustájeny vlastní koněKrmení v ceněPrůvodce jezdeckou stezkouTuristika s vozemZabezpečení vlastního přívěsuVeterinářKovářUbytování po tel. dohoděPensionChatky - srubyStanováníKuchyňka k dispoziciStravováníObčerstvení
KašparkaÚvazištěBoxyKruhová ohradaPlavení koníV místě jsou ustájeny vlastní koněKrmení v ceněKrmení k zakoupeníMožnost zapůjčení koníPřeprava koníZabezpečení vlastního přívěsuVeterinářKovářUbytování po tel. dohoděChatky - srubyStanováníSpaní pod přístřeškem
Ranč PrackovUbytování po tel. dohodě
Stanice U jelenaÚvazištěSprchování koníV místě jsou ustájeny vlastní koněKrmení v ceněPrůvodce jezdeckou stezkouKovář

Trasa stezky

Trasa stezky je v současné době již průjezdná dle popisu stezky níže, ale (vzhledem k některým chybějícím povolením od majitelů pozemků) není vyznačena.


Popis stezky

Stezka začíná v Hejnicích, které jsou vyhlášeným poutním místem a to díky Chrámu Navštívení Panny Marie. Dále zadní cestou do Lázní Libverda. Zdejší zajímavostí je Obří sud. Pak se po loukách dostaneme přes Přebytek do Ludvíkova pod Smrkem, kde je na trase stanice Horse & Holiday. To máme za sebou 6km.

Tam přebrodíme a po asfaltové silničce dorazíme do Hajniště. Hladoví jedinci jistě ocení hospůdku U Nádraží. Po té se octneme v lese, kde za chvíli narazíme na příjemné rozcestí U Modřínů. Lesní a polní cestou dorazíme do Dolní Řasnice, kde nás jistě zaujme vznikající skanzen lidových staveb. To již za sebou máme 13 km.

Odsud se vydáme po měkké cestě k lesu, opět přebrodíme a pak se dáme lesem k Bulovce. Z vedlejší cesty již uvidíme kostel Archanděla Michaela, kolem něj a kapličky zamíříme zvlněným terénem do Pertoltic. Tím máme dvě třetiny cesty za sebou.

Mineme Eflerův rybník a dále cestou mezi poli k silnici 1. třídy. Tu rychle přejdeme a zamíříme po louce k posedu. Pak jedem lesní cestou k soustavě pěti rybníků. Odsud jedeme po vedlejší obecní cestě kolem krásné pískovny až na kraj obce Černousy. Tu objedeme po loukách a od kolejí, zhruba poslední kilometr můžeme dojít po svých až na stanici Dvůr Hlaváč, kde najdeme muzeum i výrobnu kozích sýrů.

Celková délka navrhované trasy z Hejnic do Vsi je 30 km, se zastávkami může trvat 6-7 hodin.


Zajímavosti na stezce a okolí

více na http://www.jslk.wbs.cz/Uvod.html